ork-bl-drina

Mladi rukometaši ORK BL pobjedom protiv Drine (32:29) na najbolji način su počeli debitantsku sezonu u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske.

Tirjumf izabranika trenera Bojana Unčanina je potpuno zaslužen, jer su sve vrijeme bili u vođstvu koje je u 25. minuta iznosilo i „plus 6“, 15:9. Gosti iz Zvornika su u 45. minutu došli do izjednačenja, 24:24, imali priliku da naprave preokret, nisu u tome uspjeli i na kraju su domaći uz podršlu navijača koji su se u velikom broju okupili u dvorani „Centar“, došli do cijelog plijena.

U pobjedničkoj ekipi prvo ime bio je Veljko Grahovac sa osam pogodaka, na drugoj strani Sreto Vidaković je dao šest golova.

Ostali rezultati 1. kola m:tel Prve lige Republike Srpske: Derventa – Kozara (KD) 24:33, Slavija – Kotor Varoš 22:21, Bijeljina – Mladost 24:28, Kozara (G) – Višegrad 27:27, Sloga – ORK Borac (odgođeno).