vladan-đurđević

Rukometaši Borca salvadali su ekipu Goražda rezultatom 41:23 u okviru 6. kola Premijer lige BiH.

Nametnuli su svoj ritam Banjalučani na startu meča, i odmah dali do znanja protivniku ko će se pitati u Boriku. Prva osjetnija razlika bila je 7:5 za Borac, a kasnije je ta prednost samo rasla.

Izabranici Irfana Smajlagića na poluvrijeme su otišli sa prednošću 16:11, a onda su u drugih 30 minuta pokazali apsolutnu dominaciju.

Banjalučka publika nije mogla vidjeti neizvjestan meč, ali je zato uživala u bravurama crveno-plavih, a jedan momak se posebno istakao.

Blistao je Vladan Đurđević u redovima Borca, koji je postigao čak 15 golova. Nije imala odbrana Goražda nikakvog rješenja za bombardera Borca. Na drugoj strani jedini raspoložen bio je Emsad Pušilo sa 8 golova.

Raspoloženi su bili i golmani crveno plavih, u prvom poluvremenu osam intervencija upisao je Slađan Subotić, dok je u nastavku meča mrežu Borca čuvao Nebojša Grahovac, koji je takože imao osam odbrana.

Borac je upisao 4. trijumf u sezoni, a imaju i dva poraza, dok je Goražde upisalo 3. poraz, a imaju i dvije pobjede i jedan remi.

U narednom kolu Banjalučani će gostovati u Doboju ekipi Sloge, dok će Goražde ugostiti trebinjski Leotar.