borac-sloboda

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Crveno-plavi su u 29. kolu pobedili Slobodu iz Tuzle u dvorani “Borik” sa rezultatom 27:25 (14:13).

To je bila 14. pobeda izabranika Mirka Mikića ove sezone, a večeras su učestvovali i u humanitarnoj misiji, jer su sav prihod od prodaje ulaznica donirali sugrađanki i doktorki Vesni Šipki.

Nakon nešto sporijeg početka, Sloboda je nakon devet minuta vodila sa 2:4, ali je usledila sjajna odbrana Banjalučana, a gosti iz Tuzle nisu uspeli da postignu gol u narednih 10 minuta. U tom periodu, “borčevci” su napravili seriju od 6:0 i stekli “plus četiri” gola prednosti (8:4). Međutim, do poluvremena je Sloboda uspela da smanji na samo gol zaostatka – 14:13.

Na početku drugog poluvremena, ekipa iz Tuzle je uspela da izjednači na 16:16, ali je Borac tada napravio novu seriju i u 34. minutu stekao najveću prednost na meču, koju nisu ispustili do kraja (35:30). Tuzlaci su samo uspeli da ublaže poraz u finišu utakmice.

Najefikasniji igrači u banjalučkom timu bili su Luka Perić, Ognjen Kalamanda i Vlado Draganić sa po pet postignutih golova. Golman Slađan Subotić je zabeležio 11 odbrana, dok je najbolji igrač Tuzle bio Benjamin Čičkušić sa 11 postignutih golova.

Do kraja sezone, Banjalučanima je ostala još jedna utakmica, gostovanje ekipi Bosne u Visokom, dok će Tuzlaci dočekati poslednjeplasiranu ekipu Kaknja.