borac-izvidjac

Rukometaši Izviđača blizu su odbrane titule u prvenstvu BiH. Peti uzastopni poraz Borca m:tel u duelu sa “skautima”.

Očekivao je Borac m:tel mnogo od derbija polusezone sa Izviđačem – ali je na kraju upisao ubjedljiv poraz kojim je praktično Izviđač stigao na korak od osvajanje titule!

BORAC M:TEL – IZVIĐAČ 27:34

Nakon petog uzastopnog trijumfa nad Borčevim rukometašima, prvoplasirani tim Tonija Čoline sada ima šest bodova više od Borca m:tel i Gračanice, uz meč manje od crveno-plavih, pa je već sad “spustio jednu ruku na pehar”, koji je osvojio i prošle godine.

Utakmicu je svakako obilježio mladi srednji bek Ljubušaka Ivano Pavlović, koji je čak deset puta zatresao crveno-plavu mrežu. Učinio je to šest puta u prvom poluvremenu, a još četiri puta u drugom, a posljednji put za 26:33 u 57. minutu.

Prvo ime u Borčevom taboru bio je Nedim Hadžić sa osam golova, od čega sedam u prvom poluvremenu, te je svojim pogocima reprezentativac BiH držao Borac u igri (16:17).

Prvih trideset minuta bez sumnje su obilježili Nedim Hadžić sa jedne i Ivano Pavlović sa druge strane, Desni bek crveno-plavih postigao je sedam golova u prvom dijelu, dok se srednji bek “skauta” zaustavio na šest.

Odlično je utakmicu počeo golman Ljubušaka Haris Suljević, koji je upisao tri odbrane za tri minuta, dozvolivši Borcu da tek u petom minutu postigne prvi gol. Imao je gostujući sastav prednost od tri pogotka (1:4) u sedmom minutu, ali je Borac m:tel brzo uspio da se konsoliduje i pogotkom Arsenija Bubića sa krila dođe do izjednačenja (4:4) u 9. minutu.

Prvi put je Borac m:tel poveo u 12. minutu, pogotkom Hadžića iz sedmerca (6:5), nakon čega je tim Irfana Smajlagića u još par navrata imao minimalno vođstvo prije nego što je ekipa Tonija Čoline u završnici prvog dijela preokrenula rezulat i došla do plus dva (14:16).

Novim Hadžićevim golovima banjalučki tim je to anulirao, ali je u posljednjim sekundama prvog dijela precizan sa krila bio Jure Bubalo, sa minimalno vođstvo lidera na tabeli pred drugo poluvrijeme.

Veoma loše je ušao domaći tim u drugo poluvrijeme, dopustivši Ljubušacima da u 36. minutu dođu do plus šest (17:23).

Ipak, uz tri uzastopna gola Nikole Malivojevića, prepolovio je Borac taj minus (21:24), potom u par navrata imao napad za minus dva, ali nakon što ih nije iskoristio, uslijedio je furiozan period gostiju, koji su pogotkom Vasilija Kovača pola minuta prije kraja došli do maksimalnih plus osam na ovoj utakmici.