borac8

Banjalučani koji su i u sezoni za nama bili u vrhu fudbala u BiH slavili su sa 6:0.

Ovaj meč je igrana u sklopu proslave 50 godina postojanja tima iz Omarske. Da se domaćinu ne piše dobro mogli smo vidjeti već u 13. minutu kada je rezultat bio 4:0. Dva gola na početku meča postigao je Jovo Lukić, a zatim su strijelci bili Hoze Kortez i Damir Hrelja. Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo još jedan pogodak i strijelac je ponovo bio Kortez.

Nastavak meča donio je nešto mirniju igru pa je jedini pogodak postigao David Čavić.

Omarska je nakon završetka sezone još uvijek van trenažnog procesa, dok je četa Vinka Marinovića počela pripreme i u ponedjeljak će krenuti na Zlatibor gdje će 14 dana brusiti formu za novu sezonu.

U nastavku priprema će u srijedu 29. juna odigrati kontrolni meč protiv prvaka Srbije Crvene zvezde, a zakazani su i dueli protiv Jedinstva Putevi i Radničkog 1923.

Prvu zvaničnu utakmicu u novoj sezoni Borac će odigrati 27. jula, kada će u prvom meču 2. kola kvalifikacija za Ligu Konferencija igrati protiv Austrije iz Beča.