borac-gracanica

Povela je Gračanica na startu i stigla do prednosti od tri gola razlike, kada je nakon 15 minuta na semaforu pisalo 5:8. Držali su gosti prednost, iako je Borac postepeno svanjivao zaostatak. Pred sam kraj poluvremena crveno-plavi su serijom došlo do izjednačenja, pa se nakon prvih 30 minuta neriješenim rezultatom 12:12

Bolje su Banjalučani otvorili drugo poluvrijeme, gdje su u nastavku poveli sa 14:12. Ipak Gračanica se vratila u egal meč, a do kraja susreta igrao se gol za golom, pa smo ušli u dramatičnu završnicu. Vrlo neefikasno je bilo drugo poluvrijeme, a 5 minuta do kraja dugo je na semaforu pisalo 19:19. Vladan Đurđević imao je sjajnu priliku da donese trijumf izabranicima Irfana Smajlagića, ali je na 10 sekundi do kraja njegov šut odbranio golman Main Džanbegović. Ispostavilo se da je to i konačan rezultat.

Andrej Klimavec na nednoj i Adnan Isaković na drugoj strani bili su najefikasniji pojedinci na meču sa po šest golova.

Borac će u narednom kolu gostovati ekipi Čapljine, dok će Gračanica dočekati Leotar.

Borac tako ostaje na trećoj poziciji sa 20 bodova, dok dva poena više ima Gračanica koja je druga.