borac-mladost

Rukometaši banjalučke Mladosti slavili su u gradskom derbiju protiv ORK Borac (29:26) u utakmici 2. kola m:tel Prve lige Republike Srpske. Tokom većeg dijela susreta izabranici trenera Danijela Božića bili su u vođstvu koje je iznosilo i šest golova razlike, 20:14. Ipak, domaći su smogli snage da se vrate u igru, te su na dva minuta prije karaja došli na gol zaostatka, 26:27. Više od toga nisu mogli i poslije 60 minuta viteške igre slavili su igrači Mladosti u čijim redovima je Nemanja Bezbradica dao osam golova, dok je golman Damir Sopko imao devet odbrana. U timu ORK Borac istakao se Nikša Petrović sa 10 pogodaka, a čuvar mreže David Momić imao je 12 uspješnih intervencija.

Ostali rezultati 2. kola: Višegrad HED – ORK BL 32:22, Kotor Varoš – Bijeljina 34:29, Kozara (KD) – Kozara (G) 32:28, Derventa – Sloga 32:30 i Drina – Slavija 34:32.

Na tebli vode Kozara iz Kozarske Dubice i Mladost sa po četiri osvojena boda.