orlovi-kup

ne su u finalu demolirale ekipu Lavova rezultatom 107:59 (27:15, 32:13: 27:15, 21:16)

Od početka meča u sportskoj dvorani “Obilićevo” pitala se jedna ekipa. Orlovi su već u prvoj četvrtini napravili dvocifrenu razliku, koja je, kako je vrijeme odmicalo samo rasla.

Fenomenalnu drugu dionicu izabranice Vesne Džuver krunisale su sa +19, a dominirale su Nataša Šobot i Aleksandra Mužević. Orlice su na poluvrijeme otišle sa prednošću 31 poena razlike, pa se u nastavku čekao samo konačan rezultat.

Ni u trećem periodu nisu popuštale Banjalučanke. Razlika se samo uvećavala, a pred posljednji period, Orlovi su imali prednost od 43 poena.

Demonstracija sile viđena je u posljednjem periodu. Orlice su nastavile da gaze rivala, i sa +48 ispratile protivnika.

Najefikasniji pojedinac u pobjedničkoj ekipi bila je Aleksandra Mužević sa 23 poena, dok je Nataša Šobot ubacila dva poena manje. U poraženoj ekipi Estefeni Fajardo postigla je 18 poena.

Orlovima je pobjednički pehar uručio predsjednik Košarkaškog saveza Republike Srpske, Aleksandar Đurđević.